Časté dotazy

Časté dotazy

Nejčastější dotazy na cloudové služby Microsoft Office 365

 

Co je to cloud?

Termínem „cloud“ se označují počítačové služby založené na využití webu, které jsou hostované mimo vaši organizaci. Když používáte cloudové služby, je infrastruktura IT umístěná mimo vaše prostory (mimo budovy firmy) a spravuje ji jiná firma. Není na serveru u vás doma nebo v podniku (v místě) pod vaší správou. Třeba u Office 365 jsou úložiště informací, výpočetní prostředky a software umístěné a spravované vzdáleně na serverech Microsoftu. Hodně služeb, které denně používáte, je součástí cloudu – od webového e-mailu až k mobilnímu bankovnictví a online úložišti fotek. Protože je tato infrastruktura umístěná online neboli „v cloudu“, máte k ní přístup prakticky odkudkoliv – z počítače, tabletu, smartphonu nebo jiného zařízení s připojením k internetu.

 

Co znamená roční závazek ?

Roční závazek označuje dobu, po kterou trvá smlouva o poskytování služeb. Když si zakoupíte Office 365 ProPlus, je to závazek na celý rok, ale můžete se rozhodnout, jestli chcete platit měsíčně anebo zaplatit celou roční částku hned při registraci.

 

Můžu smlouvu kdykoli zrušit?

Předplatné můžete kdykoli zrušit. V závislosti na produktu a typu předplatného ale můžete zaplatit penále za zrušení před koncem smlouvy. U předplatného s měsíčním závazkem a měsíčním placením můžete smlouvu kdykoli zrušit a nebudete platit žádné penále. U předplatného s ročním závazkem, které je placené měsíčně, můžeme při předčasném zrušení požadovat určité penále. U předplatného s ročním závazkem, které zaplatíte dopředu, nedostanete při zrušení před uplynutím celého smluvního období žádnou náhradu. Přečtěte si celou smlouvu o předplatném Microsoft Online.

 

Co se stane s mými daty, když zruším předplatné?

Data patří vám. Pokud se rozhodnete předplatné Office 365 zrušit, můžete si data – například e-maily a dokumenty na týmových webech – stáhnout a uložit je jinam. Data byste měli uložit dřív, než předplatné zrušíte. Po zrušení předplatného budou data patřící k vašemu účtu Office 365 dostupná správci (správcům) pod účtem s omezenými funkcemi po dobu 90 dnů

 

Kolik uživatelů Office 365 podporuje?

Office 365 je vysoce škálovatelný a může podporovat firmy všech velikostí – od jednoho po desetitisíce uživatelů:

  • Plány Office 365 Business jsou nejvhodnější pro společnosti s jedním až 300 uživateli.
  • Plány Office 365 Enterprise jsou vhodné pro organizace různých velikostí – od jediného zaměstnance až po 50 000 a víc uživatelů.

 

Jaké mobilní aplikace jsou pro Office dostupné?

Office pro Android™: Pomocí aplikací Word, Excel a PowerPoint přizpůsobených pro dotykové ovládání můžete prohlížet, vytvářet a upravovat dokumenty. U Office pro Android se můžete spolehnout na to, že obsah a formátování dokumentů zůstanou zachované, takže až se vrátíte k počítači PC nebo Mac, bude váš dokument vypadat pořád skvěle. Ve Wordu můžete při spolupráci s ostatními přidávat komentáře nebo sledovat změny. Excelové tabulky můžete kontrolovat a aktualizovat a snadno přidávat vzorce nebo grafy. Můžete upravovat powerpointové prezentace a promítat je bezdrátově na velkou obrazovku.

 

Office pro Android umožňuje bezplatné prohlížení dokumentů. Pro úpravy a vytváření dokumentů potřebujete některé z těchto opravňujících předplatných Office 365: Office 365 pro domácnosti, Office 365 pro jednotlivce, Office 365 pro vysokoškoláky, Office 365 Business, Office 365 Business Premium, Office 365 Enterprise E3, E4 a E5, Office 365 Enterprise E1 a E3 (ceny pro státní správu), Office 365 Education Plus a Office 365 ProPlus.

Office pro iPad®: Pomocí aplikací Word, Excel a PowerPoint přizpůsobených pro dotykové ovládání můžete prohlížet, vytvářet a upravovat dokumenty. U Office pro iPad se můžete spolehnout na to, že obsah a formátování dokumentů zůstanou zachované, takže až se vrátíte k počítači PC nebo Mac, bude váš dokument vypadat pořád skvěle. Ve Wordu můžete při spolupráci s ostatními přidávat komentáře nebo sledovat změny. Excelové tabulky můžete kontrolovat a aktualizovat a snadno přidávat vzorce nebo grafy. Můžete upravovat powerpointové prezentace a promítat je bezdrátově na velkou obrazovku.

 

Office pro iPad umožňuje bezplatné prohlížení dokumentů. Pro úpravy a vytváření dokumentů potřebujete některé z těchto opravňujících předplatných Office 365: Office 365 pro domácnosti, Office 365 pro jednotlivce, Office 365 pro vysokoškoláky, Office 365 Business, Office 365 Business Premium, Office 365 Enterprise E3, E4 a E5, Office 365 Enterprise E1 a E3 (ceny pro státní správu), Office 365 Education Plus a Office 365 ProPlus.

Office Mobile: Aplikace Office Mobile je předinstalovaná ve Windows Phone 8 a je dostupná pro vybrané modely telefonů iPhone® a telefonů s Androidem. Office Mobile nabízí skvělé zobrazování obsahu Office a možnosti úprav obsahu na cestách. U Office Mobile se můžete spolehnout na to, že obsah a formátování dokumentů zůstanou zachované, takže až se vrátíte k počítači PC nebo Mac, bude váš dokument vypadat pořád skvěle. Aplikace Office Mobile pro iPhone a telefony s Androidem se může pro nekomerční účely používat zdarma, stačí si ji jednoduše stáhnout z App Storu do telefonu.

 

Abyste mohli upravovat nebo vytvářet dokumenty a otvírat dokumenty uložené na místním SharePointu nebo OneDrivu pro firmy, musíte mít některý z těchto plánů Office 365: Office 365 Business Premium, Office 365 Enterprise E3, E4 a E5, Office 365 Enterprise E1 a E3 (ceny pro státní správu), Office 365 Education Plus, Office 365 ProPlus a Office 365 pro vysokoškoláky.

Outlook Mobile: Windows Phone 8 obsahuje předinstalovanou verzi Outlooku, která se dá používat pro přístup k e-mailu Outlook.com, Office 365 nebo Exchange.

OneNote: Mobilní aplikaci OneNote můžete používat pro přístup k poznámkám, když jste na cestách. Tato aplikace je dostupná ve Windows Phone 8, na iPhonu, iPadu a telefonech s Androidem.

OWA: Pokud máte předplatné Office 365, které zahrnuje Exchange Online, můžete pomocí aplikace OWA třídit a prohlížet e-maily, odpovídat na ně a plánovat si svůj čas. Tato aplikace je dostupná pro iPhone a iPad.

Lync Mobile: Pokud vaše organizace používá Skype pro firmy nebo nejnovější verzi Lyncu, můžete pomocí mobilní aplikace Lync nebo Skype pro firmy zůstat ve spojení na svém mobilním zařízení. Tato aplikace je dostupná pro Windows Phone 8, iPhone, iPad a telefony s Androidem.

SharePoint Newsfeed: Pokud vaše organizace používá nejnovější verzi SharePointu, můžete mít pomocí aplikace SharePoint Newsfeed přístup k informačnímu kanálu ze svého mobilního zařízení. Tato aplikace je dostupná pro Windows Phone 8, iPhone a iPad.

 

Co je po registraci k Office 365 nutné nainstalovat?

Abyste mohli Office 365 používat, nemusíte nic instalovat.

Microsoft chce zákazníkům Office 365 usnadnit připojení jejich desktopové verze (nejnovější verze Office 2016, Office 2013, Office 2010 nebo Office 2007) a poskytuje jim proto zdarma instalovatelný software označovaný jako „Nastavení počítače pro služby Office 365“.

Nástroj Nastavení počítače pro služby Office 365 nabízí mnoho výhod, mezi které patří:

  • Automatické zjišťování nutných aktualizací
  • Instalace aktualizací a součástí po schválení uživatelem nebo bezobslužně s využitím příkazového řádku
  • Automatická konfigurace Outlooku a Microsoft Skypu pro firmy pro použití s Microsoft Office 365
  • Odinstalace programu z klientského počítače po jeho ukončení

Nástroj Nastavení počítače pro služby Office 365 najdete v Centru pro správu Office 365, odkud ho taky nainstalujete.

Pokud váš plán zahrnuje předplatné Office, můžete tento nástroj přímo nainstalovat z Centra pro správu Office 365.

 

Co když už vlastním název domény?

K Office 365 můžete přidat název domény, kterou vlastníte, a vytvořit tak e-mailové adresy se svojí doménou.

 

Přenesou se moje informace ze zkušební verze do předplatného Office 365?

Ano. Pokud si během používání bezplatné zkušební verze koupíte licence Office 365 pro účty, které vytvoříte, zůstanou informace a nastavení těchto uživatelských účtů zachované. Jakmile platnost bezplatné zkušební verze vyprší, nebudete moct Office 365 dál zdarma používat. Budete mít dalších 30 dní na zakoupení Office 365, než se informace vašich účtů vymažou. Jakmile se informace vašich zkušebních účtů vymažou, nepůjdou obnovit.

 

Čím se liší měsíční placení, roční placení a placení s ročním závazkem?

U plánů Office 365 Business, Business Essentials a Business Premium si můžete zvolit placení s měsíčním závazkem nebo placení s ročním závazkem.

Placení s měsíčním závazkem: Platíte každý měsíc a kdykoli můžete platby zrušit.

Placení s ročním závazkem: V tomto případě se zaregistrujete k jednoročnímu předplatnému, ale můžete se rozhodnout, jestli chcete platit měsíčně, anebo zaplatit najednou za celý rok hned při registraci. Když využijete druhou možnost, dostanete slevu.

Plány Office 365 Enterprise (včetně samostatných plánů Enterprise, jako je Exchange Online) a Office 365 ProPlus jsou dostupné s placením s ročním závazkem.

Placení s ročním závazkem: Zaregistrujete se k jednoročnímu předplatnému, ale můžete se rozhodnout, jestli chcete platit měsíčně anebo zaplatit najednou za celý rok hned při registraci.

 

Můžu přejít na jiné plány Office 365?

Ano. Pokud potřebujete upgradovat, můžete svůj účet převést na jiný plán.

 

Můžu vzájemně kombinovat a propojovat různé plány Office 365?

Ano, plány Office 365 můžete vzájemně kombinovat a propojovat. Mějte prosím na paměti, že na úrovni plánu platí pro licence určitá omezení. Pro plány Office 365 Business, Business Essentials a Business Premium platí limit 300 uživatelů, ale plány Enterprise jsou pro neomezený počet uživatelů. Pro jednoho klienta můžete například zakoupit 300 licencí Business Premium, 300 licencí Business Essentials a 500 licencí Enterprise E3.